Úryvek: V B třídě šokovaly Doksy. Příjemně

A I. B třída? Tam už tradičně šokovaly Doksy, na jaře ale poprvé pozitivně. Že umí fotbal se vědělo, možná hrají ten nejlepší v soutěži, ale potvrdily to až v Nelahozevsi výhrou 3:1. A vedoucímu celku tabulky zadělaly na malér. Každopádně letos postoupí jednooký mezi slepými, to už otevřeně říká velká část aktérů soutěže.

Kladenský deník 1.5. 2013

Článek: Vedral musel po derby v Doksech zaplatit soudek

Velvary (v modrém) dobyly Doksy po bitvě 2:1. Šoffer bojuje s Jehličkou.

Velvary (v modrém) dobyly Doksy po bitvě 2:1. Šoffer bojuje s Jehličkou. Autor: Deník/ Rudolf Muzik

Kladenský deník 10.4.

Doksy – Počítalo se s vyhecovaným zápasem, ale nakonec se nic škaredého nedělo. Naopak, skvělá byla předehra v podobě pravé svatby přímo na hřišti. Na velice nerovném hřišti, navíc za silného větru, se zázraky nedaly čekat. Jediný gól první půle také nepadl z žádné vypracované akce, protože ho sice dal Klempt, ale spíše se pod něj podepsala domácí dvojka Kieryk – Kostka.Dokeský borec Tomáš Vlasatý si bral dceru bývalého slavného kladenského hokejisty a kouče Jana Neliby – Báru. Jeho tým, samozřejmě bez populárního Sásy v sestavě, mu ale radost neudělal. Přestože měl proti lídrovi tabulky Velvarům minimálně na bod, zase prohrál, už potřetí v řadě.

Doksy sahaly po vyrovnání při šanci Vl. Maříka, ale tu lapil Majtaník a při TK Junka měl dost štěstí, míč letěl pár centimetrů mimo.

Přesto Škvárova parta, která už v 6. minutě opět přišla o znovu zraněnou posilu Fišera, vyrovnala. Právě Fišerův náhradník Studený v 60. minutě hlavičkoval dokonale, přestože patří mezi nejmenší borce.

Doksy pak byly v laufu, Velvarští zvyklí na rovnější pažit se bez odstoupivšího Muchy (zranění) spíš trápili, ale přesto zlomili duel na svou stranu.

V 78. minutě vyrazil Kieryk zbytečně ránu letící mimo na roh a z něj Marek posadil míč na hlavu útočníka Havrdy, jenž v sobotu muselo zaskočit na stoperu. Ten se trefil parádně do šibenice.

Když pak Šoffer ve velké šanci odmítl vyrovnání, radovali se hosté, kterým kouč David Vedral slíbil za úspěch sud piva.

Proč jim ho slíbil? Došlo k podobné rozepři trenérů obou mužstev jako na podzim? Čtěte i se sestavami obou mančaftů ve středečním Kladenském deníku (11.4.) stejně jako další zápasy I. B třídy.

Doksy – Velvary 1:2 (0:1). Branky: 61. Studený – 30. Klempt, 78. Havrda.

Článek : SK Doksy - AFK Loděnice

Kladenský deník 24.3.

Doksy bavily, ale fotbal k nim byl krutý

Fotbalisté SK Doksy vstoupili do jarní části I. B třídy krutou prohrou s Loděnicemi 1:4. Krutou proto, že výkonem dlouho zdaleka za favoritem nezaostávali. Na přidanou hodnotu v podobě výtečně zakončujících hostů ale v sobotu neměli. Tři góly jim dal po odchodu lidického Falouta do Hostouně nejlepší střelec soutěže - Tomáš Herejt.

Smolná byla pro Doksy už první půlka, kdy si vytvořily několik jasných šancí, ale do vedení šli hosté minutu před poločasem. U praporku slavil právě Herejt.

Hosté už neměli štěstí ve 20. vteřině druhé části, kdy Junek srovnal, pak ale přežili další šance a udeřili ze dvou pokutových kopů. Proti oběma se nedalo nic namítat, smolařem byl bek Jakub Kostka. Nejdřív hrál na zemi rukou a pak fauloval výtečného Horela. Penalty proměnili Kovač a poté Herejt, jenž v závěru dovršil svůj hattrick po dokonalé příhře Křížka.